Taneční škola Dance University


e-mail:
tanec

­­ ­ ­­­

Tancujuci_par_na_boku­­


Vzniká na konci 18.století v Německu. V této době byl považován za velmi kontroverzní, protože se jednalo o úplně první tanec, při ktorém pár tancoval v pevném a těsném držení. Dalším důvodem byl fakt, že dámy při tomto tanci měly odhalené kotníky, což bylo společensky nepřípustné. Můžeme jej najít i pod názvem Viennesse waltz.

Valčík je poměrně rychlý tanec – 58 - 62 taktů za minutu. I z tohto důvodu byl víc prosazován pomalejší waltz (28-32 taktů za minutu). Ve valčíku dáváme důraz na první dobu taktu – JEDNA, dva, tři, JEDNA, dva, tři...

Taneční držení ve valčíku je standardní. Tzn., že partner drží pravou ruku v oblasti partnerčiny levé lopatky, dlaní směrem k lopatce a prsty spojenými k sobě. Levou rukou drží partnerčinu pravou ruku tak, aby byla ve výšce partnerčiných očí (tzn. cca 60 stupňů). Naopak partnerčina levá ruka volně leží na partnerově ruce, v horní části u ramene. Pravá ruka partnerky leží na partnerově levé ruce zhruba ve výšce očí. Toto držení však musí být pevnější než ve waltzu z důvodu rychlejšího tempa.

Co se týká polohy hlav, oba v páru sa dívají doleva, jakoby pryč od partnera. Je potřeba, aby si tanečníci vyrovnali záda jako pávi, aby se dotýkali pánvemi, ale zároveň, aby se hrudníky nedotýkaly (toho dosáhneme tak, že se nakloníme mírně dozadu).

Vyzkoušejte si sami z pohodlí domova zatančit základní krok valčíku. Tyto animace Vám pomohou. Pokud si zkoušíte tyto kroky v páru, doporučujeme naučit se je nejdřív každý sám a až potom v páru.

DU___Valcik_p__ni__animace_m

© Dance University  
www stránky zdarma iPROSTOR.cz
systém společnosti LOTOFIDEA s.r.o.